Mnozí z těch, co považují své auto za jednoho z členů rodiny, se o něj starají, jak nejlépe dovedou. Myčka jim často připadá jako vyhazování peněz, protože se kartáče nedostanou tam, kam je potřeba, tak vyhledávají ruční, kde se sami, za poplatek, vyřádí. Je fajn, že tyhle myčky existují a ve větší míře. Aspoň už člověk nepotká nikoho, kdo by auto myl na břehu rybníka, jak tomu bývalo dřív.
auto audi
Takový člověk vyhledává obchody, kde si může koupit nejen voňavé stromečky, které umisťuje dovnitř vozu, ale kupuje i speciální čističe, které také voní. Samozřejmě, že je kombinuje se stromečkem tak, aby se nikomu při nasednutí neudělalo šoufl. Já osobně zavěšené vůně nemusím, nejsou mi příjemné.
Když jsem koupila své první auto, „vůně“ se linula a já pátrala jak zběsilá, odkud. Nakonec jsem je objevila natrhané ve „fukarech“ na okna. Bylo jich tam hodně. Zřejmě předchozí majitel vozil někoho dost smradlavého.
Samozřejmě, že vůz má své jméno.
ruční mytí auta
Člověk dbající o vozidlo, si před každou jízdou zkontroluje, jestli má vodu v ostřikovačích, jak je na tom hladina oleje a někteří jdou do extrému a kontrolují, jestli je v pořádku tlak v pneumatikách.
Vím, že ty první dvě věci by se měli dělat vždy před vyjetím, ale upřímně, kolik z nás to dělá?
A když mají pasažéři hlad, v žádném případě jim není dovoleno jíst, aby se interiér neumazal a nepodrobil. Ať si skučí k nejbližší pumpě, kde si můžou něco koupit a na místě sníst.
Někteří ani nedovolí, aby jim výměnu pneumatik udělali v servisu, mají své místečko, kde se tomu věnují sami.  Nevadí jim, že se umažou, nebo unaví, co by pro svého miláčka neudělali osobně?
Ve chvíli, kdy z nepozornosti někam ťuknou, obíhají nešťastně kolem a ne, že by se chytali za hlavu, co to bude stát peněz, ale ještě se omlouvají, že mu způsobili „bolístku“. Nepředpokládám, že nahlas, ale mají pocit, jako by praštili své dítě.
Druhá sorta lidí jsou takoví pohodáři. Auto berou jako něco, co jim má posloužit k pohodlnější dopravě, než je autobus, nebo vlak. Klidně v něm mají nepořádek, jedí v něm oni, i ostatní a je pro ně důležité, aby nezapomněli včas natankovat. Ve chvíli, kdy ho trochu odřou, neváhají si zajít do servisu nechat namíchat barvu a opravit to. Nedělají si z toho těžkou hlavu. Když dojde na trochu větší kolizi, neberou to nijak vážně. Hlavně, že se nikomu nic nestalo. Plechy se opraví, nebo vymění. K problému přistupují věcně. S lehkým srdcem si půjčí náhradní vůz a svůj nechají v opravě.
tankování nádrže vozu
Mají to lehčí. My, co si příliš vážíme toho, že ho máme a hledíme si ho, máme velký problém se s ním nakonec rozloučit. Oni ho jednoduše nabídnou k prodeji a jdou si koupit nové. Berou to tak, že už jim sloužilo dost dlouho a teď to chce změnu.
Ale ať patříte k jedněm nebo k druhým, je důležité, abyste si jízdu užili a vždy šťastně dojeli.

 

4.3
07