První výhodou autobusu je, že je výrazně přátelštější životnímu prostředí než letadlo. Kvůli levným letenkám jsme si navykli létat všude, dokonce i do sousedních států, a vůbec si nevšímáme toho, kolik letecká doprava produkuje do ovzduší emisí. Autobus je skvělým kompromisem mezi vlakem, který je sice ekologický, ale pomalý, a letadlem.
žena u autobusu.jpg

Kromě toho, i pokud letíte aeroplánem, tak se pobytu v autobusu často nevyhnete. Letiště se kvůli hluku a délce ranvejí staví daleko od města, takže například z Lutonu, jednoho z londýnských letišť, do Londýna, vás čekají dvě hodiny v autobuse. Naopak autobusové nádraží, kam jezdí vozy z České republiky, se nachází v centru, jenom pár kroku od Buckinghamského paláce.

dívka v autobusu.jpg


Kromě ekologie je tu i pohodlí. Ano, v letadle strávíte méně času, ale po celou dobu jste vmáčknutí do malé sedačky, a na vás se tlačí jeden až dva cizí lidé. Přes kontrolu si nesmíte vzít lahev s vodou, takže vám nezbývá než pronést prázdnou láhev na pití anebo si pořídit předražené pití v terminálu. A na to, že byste si na svačinu vzali třeba oblíbené smoothie nebo termosku s čajem, zapomeňte rovnou. Z letadla si nezavoláte, a pokud váš přístroj nedisponuje módem letadlo, tak musí zůstat vypnutý. Naopak na palubě autobusu si můžete v klidu svačit a popíjet, cokoli se vám zamane (z úcty k ostatním cestujícím, prosím, vynechte syrečky), klidně si můžete psát na mobilu nebo, pokud máte štěstí na vůz s wifi připojením, pracovat či kontrolovat počasí v destinaci.
nohy cestujících.jpg


Navíc, letadla často nejsou ani levnější. Jistě, letenka možná stojí pětistovku a lístek na autobus dvojnásob, ale radost trvá jen do chvíle, než zjistíte, že za váš kufr, co o dva centimetry přesahuje rozměry palubního zavazadla, si připlatíte patnáct stovek, nemluvě o drahém taxíku z letiště do města. Takže, autobusům zdar.