Volají vaše stěny po inovaci? Rozhodujete se, zda upřednostnit malbu či zvolit tapetu? Co je pro váš domov lepší variantou a proč? Co vám zaručí delší životnost a poskytne útulnost? Mezi zásadní faktory, které mají vliv na volbě, náleží finanční záležitost, pracnost, design a též délka životnosti. Asi není přáním ani smyslem po pár měsících malovat či tapetovat znovu.
barevná tapeta 
 
Malování
 
Předností je, že je dostupné pro všechny! A zejména poskytuje rozsáhlé využití kreativity. Dnes si bez problémů můžete vymalovat sami. I neprofesionální malíř dokáže vymalovat domov. Ve specializované prodejně zabývající se prodejem barev vám vyjdou vstříc a odborně poradí. Tudíž není třeba zbytečných obav. Zásadní je výběr vhodné barvy. Je ideální před samotným vymalováním provést penetraci, která sjednotí povrch.
 
Dnes jsou k dostání na trhu barvy, které nejen umožňují prodyšnost stěn, ale jsou i omyvatelné. Malba je vhodná do místností, kde se kouří či do bytu, kde žijí alergici. I když někdo by mohl konstatovat, že vymalovaná stěna je spíše nudnou záležitostí. Avšak není tomu tak. Lze použít i různé šablony s originálním vzory. Při malování můžete různě kombinovat, hrát si s barvami. Rovněž si můžete nechat namíchat barvu speciálně dle vašeho přání. Zkrátka nic není nemožné ve světě malování a barev.
kombinace bílé, černé a cihel 
 
Tapetování
 
Přínosem je rychlá aplikace. Stačí jen stěnu potřít lepidlem pomocí válečku. Není třeba nanášet lepidlo i na tapetu. K dispozici je rozsáhlý výběr tapet. Dnes se běžně již kupují tapety, které disponují omyvatelným materiálem. Tapetování je sice dražší finanční záležitostí oproti malování, ale má stejně tak mnoho výhod.
 
Tapety jsou zkrátka opět in! Zajisté na tom má nemalý podíl i neustále se rozšiřující nabídka sortimentu. Tapetování je sice pracnější než v případě malování. Chce to opravdu důkladný přístup, nešetřit na lepidle, držet se kolmosti a udržovat čistotu a preciznost lepení tapet. Význačným kladem u tapet je jejich dlouhá životnost. Jsou také mnohem snažší na údržbu.