To, že je každý sport zdraví prospěšný, ví dnes i malé dítě. Ale najít tu pravou zábavu pro naše ratolesti někdy není jen tak. Pokud je chcete opravdu zabavit, zkuste trampolínu O jejich zdraví se opravdu bát nemusíte, skákání je zdravé pro každého bez ohledu na věk a zapojit se může kterýkoliv člen rodiny.
sportovní vybavení pro děti.jpg
Skákat a hubnout
Především ženy by mohly ocenit efekt hubnutí, ke kterému při skákání dochází, ač se to nezdá, tělo vydá během skákání mnoho energie a tím pádem spaluje více, než kdy jindy. Na rozdíl od běhání tolik nenamáhá klouby. Tak jednoduše skákejte, bavte se a zároveň ztrácejte jedno kilo za druhým.
Lymfy
Problémy spojenými s lymfatickým systémem trpí řada z nás, způsobují to, že otékají dolní končetiny a celkově se cítíme utahaní. I tento problém dokáže redukovat skákání, stejně tak si poradí s odplavením škodlivých látek z těla. Co se týká pleti, i na tu má pozitivní vliv.
zábava na trampolíně.jpg
Kdo skáče, ten nezlobí a dobře se mu spí
Každý sport má za následek vyloučení hormonů štěstí, s tím souvisí i to, že budete dobře naladěni a budete hýřit dobrou náladou. Lépe než prášky na spaní působí únava ze skákání, večer ulehnete a budete spát, jako kdyby vás do vody hodili. Prostě skákání působí blahodárně na celý organismus a velice mu prospívá po všech stránkách.
Která je ta správná
Abyste si nejen vy, ale i vaši blízcí skákání maximálně užili, musíte vybrat ten správný model. Hlavní je samozřejmě bezpečnost a síť, která zajišťuje ochranu před spadnutím. To, že by vás trampolína neunesla, toho se bát nemusíte, opravdu snese velkou hmotnost, samozřejmostí je testování. Určitá pravidla ale musíte dodržovat i vy sami, nikdy by vás nemělo poskakovat více, vždy každý sám, obzvlášť děti mají tendenci zaskákat si s kamarády a stejně jako u ostatních sportovních aktivit, i zde dodávejte tělu dostatek tekutin.