Koupit si rodinnou vilku nebo i byt v dobré lokalitě bývá pro mnoho lidí velmi obtížné. Bydlení je v naší zemi poměrně drahou záležitostí, a ne každý si může dovolit bydlet ve svém. A pokud ano, obvykle to bývá za cenu dlouhodobého zadlužení. Mobilní domy také nejsou zrovna zadarmo, ale určitě se dají pořídit za mnohem nižší ceny než klasická obydlí. Nejde přitom o žádnou exotiku. tyto domky se běžně používají již řadu desetiletí v západní Evropě. U nás ještě takovou tradici nemají, ale to se může rychle změnit. Krom ceny totiž mají řadu dalších nesporných výhod, díky kterým je dobré o koupi, byť jen uvažovat.
tv v ložnici
Jednou ze zásadních výhod, kterou standardní domy nemají, je mobilita. S pojízdným domem můžete s trochou nadsázky dojet kamkoliv. Můžete se tak jednoduše stěhovat, a to kompletně. Jakmile se vám někde přestane líbit, prostě si koupíte v jiné lokaci nový pozemek a necháte si převést své bydlení na něj. Eventuálně by se tak dalo uniknout i mnoha přírodním katastrofám, i když to je z logiky věci pouze teoretická možnost. Prakticky byste museli mít domek neustále zakotvený za autem, což není příliš praktické .
Absence základů není pozitivní vlastností pouze v rámci mobility, ale také i co se týče jednání s úřady. Dlouhé a otravné vyřizování na stavebním úřadě v případě, že podlehnete lákavé nabídce a mobilní domek si koupíte, určitě nebudete muset absolvovat. Stavební povolení není v případě mobilheimů vůbec potřeba. Bohatě postačí ohláška, což je záležitostí jedné návštěvy. Kdybyste si domek chtěli například postavit, mohli byste se na stavební úřad pomalu nastěhovat.
vířivka pro dva
Vzhledem k tomu, že mobilní domy poskytují vše, co dnešní moderní člověk k pohodlnému bydlení potřebuje, dá se očekávat, že zájem o ně bude rok od roku narůstat. I dnes už jsou čísla prodejů výrazně vyšší, než byly v letech minulých.