Nejen alergici, ale i lidé, kteří moc nevěří kupovaným produktům, nebo lidé, kteří dávají přednost přírodní kosmetice, ale kupovaná je pro ně příliš drahá, si spoustu kosmetických přípravků mohou vyrobit sami doma, pokud patříte mezi ně, věřte, že domácích produktů se dá vyrobit velká spousta, budete tak vědět, co jste si do kosmetiky sami dali, a výroba takové kosmetiky není vůbec náročná.
použití balzámu na rty
Domácí balzám na rty– pokud Vás trápí věčně popraskané, suché rty – některé lidi tohle trápí po celý rok, a nechcete si každou chvíli kupovat balzám na rty, vyrobte si svůj, můžete si pokaždé vyrobit trochu jiný:
–        jistě doma najdete nějakou malou nádobu, například od vypotřebovaného koupeného balzámu na rty
–        základem každého balzámu na rty je olej, výborný pro přípravu domácího balzámu je olej ricinový, který koupíte v každé lékárně za cenu cca 50 korun, vystačí Vám na přípravu balzámů na celý rok
–        dále budete potřebovat bylinky, využít můžete jakékoliv, například heřmánek, meduňku, levanduli apod.
vzorky kosmetiky
–        také si pořiďte vazelínu, nejlépe bezbarvou, a hlavně alergici – bez parfemace
–        pokud chcete mít domácí balzám na rty trochu barevný, můžete do něj přidat trochu rtěnky, pokud chcete balzám bezbarvý, již tam nic nepřidávejte
–        všechny přísady smícháte, bylinky samozřejmě nasekáte co nejjemněji, jen vazelínu budete muset rozehřát, a následně necháte ztuhnout
–        domácí balzám je dobré spotřebovat co nejdříve, proto si ho vyrobte menší množství a přísady můžete příště obměnit.
levandulové pole
Domácí šampón na vlasy– stává se Vám, že v drogerii si z nepřeberného množství šampónů prostě nemůžete vybrat? Vyrobte si doma svůj, podle svého typu vlasů a vlasové pokožky:
–        k výrobě domácího šampónu budete potřebovat destilovanou vodu, olivové mýdlo – dá se koupit v lékárně, jeho cena se pohybuje kolem 30 korun, a především bylinky podle typu vlasů, kopřivy se doporučují na růst vlasů, heřmánek zase ocení lidé se světlými vlasy apod.
–        budete k výrobě potřebovat také konzervant, aby Vám šampón nějakou chvíli vydržel, ten se dá za nízkou cenu zakoupit také.
Jen pamatujte, že všechny domácí výrobky nemají tak dlouhou trvanlivost, jako ty kupované, proto si je vyrábějte vždy v menším množství.